Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2017-11-29 12:46:35
Autor zdjęcia/źródło: @ materiały promocyjne Partnera
Wybierając między kominkiem a piecem wolnostojącym, musisz uwzględnić przede wszystkim, jaką powierzchnię planujesz ogrzać, możliwość podłączenia urządzenia do przewodów kominowych oraz metraż pomieszczenia, w którym stanie piec lub kominek.
Tradycyjny kominek wraz z obudową potrzebuje sporo miejsca. Warto więc uwzględnić jego obecność jeszcze na etapie projektowania domu. Kominek znajdujący się w pomieszczeniu o niewielkim metrażu może zaburzać jego proporcje. Chociaż potrzebuje większej przestrzeni niż piecyk wolnostojący, może z powodzeniem zastąpić centralne ogrzewanie. Wkład kominkowy z systemem Dystrybucji Gorącego Powietrza pozwala, w sposób mechaniczny lub grawitacyjny, doprowadzić ciepło do wszystkich pomieszczeń w domu. Z kolei wkład kominkowy z płaszczem wodnym dodatkowo umożliwia podgrzanie wody użytkowej, tym samym znacznie redukując koszty eksploatacyjne.
Piec wolnostojący to urządzenie grzewcze najczęściej wykonane ze stali, żeliwa lub ceramiki. Nie wymaga dodatkowej obudowy i jest gotowe do podłączenia do przewodów kominowych. Montaż pieca wolno stojącego nie wymaga remontu oraz wzmacniania stropów, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.
Za pomocą piecyka wolnostojącego nie ogrzejemy całego domu, ale możemy znacznie podnieść temperaturę w pomieszczeniu, w którym urządzenie się znajduje. Piec wolnostojący to doskonała alternatywa dla tradycyjnego kominka. Pełni nie tylko funkcję grzewczą, ale także dekoracyjną. Żeliwo wspaniale komponuje się z wystrojem wnętrz w stylu angielskim, tradycyjnym lub skandynawskim, a stal doskonale wpisze się w klimat minimalistyczny lub industrialny. W przeciwieństwie do kominka gwarantuje większą mobilność, można go bez trudu zamontować w całkowicie urządzonym pomieszczeniu, a przy przeprowadzce zabrać ze sobą.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Kratki.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.